Конференції і семінари

Науково-методичний семінар «Генеалогія: теорія, методика і практика», 27 квітня 2017р.

27 квітня 2017 року Інститутом біографічних досліджень НБУВ був організований науково-методичний семінар «Генеалогія: теорія, методика і практика». Його проводив Валерій В’ячеславович Томазов, кандидат історичних наук, завідувач сектору генеалогічних та геральдичних досліджень Інституту історії України НАН України, науковий співробітник відділу теорії та методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень НБУВ.

Науковець висвітлив історію світової та української генеалогії, зупинившись на найбільш знакових подіях та постатях, що вплинули на розвиток цієї дисципліни, продемонстрував основні види генеалогічних таблиць та гербових зображень європейського і російського дворянства.

Особливо цінним для всіх присутніх стала докладна розповідь спеціаліста про джерела пошуку даних щодо предків та складання генеалогічних дерев і таблиць. Зокрема, було акцентовано увагу на джерелах, пов’язаних із селянськими, ремісничими та військовими родами.

Виступ В. В. Томазова викликав значне зацікавлення у слухачів, адже більшість з них досліджують історію власних родин, самостійно проводять генеалогічні розвідки.

  «Генеалогія: теорія, методика і практика»

    Частина І

    Частина ІІ

    Частина ІІІ