Біографічні видання

Ґєдройць Єжи. Автобіографія у чотири руки / упоряд. та післямова Кшиштофа Пом’яна ; пер. з польс. Лесі Лисенко. – Київ : ДУХ і ЛІТЕРА, 2015. – 408 с., 56 с. іл. – (Сер. «БІБЛІОТЕКА СПРОТИВУ, БІБЛІОТЕКА НАДІЇ»).

За підтримки Польського Інституту в Києві та Інституту Книги вийшла друком в українському перекладі автобіографія Єжи Ґєдройця (1906–2000) – людини надзвичайної інтелектуальної потуги, великого польського видавця, публіциста та громадського діяча, засновника і головного редактора культового часопису «Культура» (Париж), активного прихильника польсько-української співпраці, супротивника взаємних територіальних та інших претензій. Прислужився він і українській культурі. З ініціативи й коштом  Єжи Ґедройця у «Бібліотеці  «Культури»побачила світ упорядкована Юрієм Лавріненком антологія «Розстріляне відродження»(1959). Вона й донині залишається найважливішим джерелом з історії української літератури того періоду.

Сам Єжи Ґєдройць пише про свою автобіографію так: «…вважаю своїм обов’язком скласти якнайдетальніший опис (наскільки це можливо) та задокументований звіт про те, що я робив від найперших кроків у громадському житті. Це сухий рапорт, а не спроба щось пояснити чи виправдати. Висновки хай зробить читач».

Книга стане справжнім скарбом для тих, хто цікавиться як постаттю Єжи Ґєдройця, так і історією Європи, боротьбою за свободу поляків та їхніх сусідів.