Наукові напрями: просопографія

Просопографія – спеціальна історична дисципліна, що вивчає біографії історичних осіб, які належать до певної епохи або місцевості, що мали загальні політичні,

соціальні чи етнічні риси, які займали певну посаду (наприклад, «прихильники Помпея», «сенатори в епоху династії Юліїв-Клавдіїв», «делегати-робітники на I з'їзді Рад СРСР »,« декабристи »,« перси в Римській імперії »,« білі офіцери Російської армії адмірала А. В. Колчака »,« іноземні фахівці в СРСР 1920-30-х років »). Просопографіческіх метод - це метод створення колективних біографій, який полягає у виявленні певного кола осіб, у постановці ряду однотипних питань про дати народження і смерті, про шлюб та сім'ю, соціальне походження, місце проживання, освіту, рід діяльності, релігії і т. Д. просопографіческіх метод виявляє певні типи.

Поняття «Просопографія» вперше було вжито в 1573 р в праці Антуана дю Вердье «Просопографія або опис знаменитих особистостей від створення світу з їх портретами». Просопографіческіх метод, що використовувався ще в XIX ст., Знову знайшов застосування в 1970-і роки при вивченні античності, надалі він був поширений на нову, а потім і на новітню історію.