Біографічні видання

 ДЕМЧЕНКО Т. ЗДОБУТТЯ БАТЬКІВЩИНИ: ЖИТТЯ ТА ТВОРЧІСТЬ ЄВГЕНА ОНАЦЬКОГО / Т. Демченко. – Чернігів : ПП «Освітній центр», 2016. – 184 с.

 

Праця Т. П. Демченко являє собою науково-популярний нарис про життєвий шлях та науковий доробок уродженця історичної Чернігово-Сіверщини (м. Глухів) Є. Онацького (1894–1979, помер і похований в Буенос-Айресі, Аргентина). Наукова, публіцистична та художня спадщина цієї непересічної особистості, його громадська, державницька, дипломатична, журналістська, викладацька діяльність є яскравим зразком вірного служіння своїй Батьківщині, поза межами якої не з своєї вини він прожив 60 років, і водночас не менш переконливий взірець справжнього європейця.

Працею цілого життя Є. Онацького стала етнологічна «Українська мала енциклопедія» (УМЕ), що була видрукувана у Буенос-Айресі (1957–1967). Книжка стала видатною пам’яткою культури і життєвим подвигом вченого-енциклопедиста. За своїм стилем УМЕ є специфічним виданням. Її автор вважав, що, на відміну від звичайних лексиконів, матеріали енциклопедії висвітлюють матеріали з позицій християнської етики та української духовності. Вона стала квінтесенцією українського світосприймання й думання.

***

Університетське видавництво «Пульсари» (Київ) зініціювало перевидання «Української Малої Енциклопедії» Є. Онацького у 4 томах. Виданням «однієї з найкращих гуманітарних енциклопедій» (І. Дзюба) автори проекту прагнуть вшанувати 120-ту річницю від дня народження Є. Онацького. Міжнародний фонд «Відродження» готовий підтримати цей проект на 50%. Оскільки «УМЕ» Є. Онацького є надбанням усього українського народу, видавництво просить долучитися небайдужих, аби разом зібрати решту вартості проекту. Посприяти тому можна – переказавши будь-яку доступну суму на рахунок:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Університетське видавництво ПУЛЬСАРИ»

Р/р 26002052640668

ПАТ «ПРИВАТБАНК»

МФО  320649

Код ЄДРПОУ 30437786