Український некрополь Санкт-Петербурга / Т. М. Лебединська, П. М. Тарасенко. – К. : Видавничий дім «Стилос», 2007. – 136 с.

Під однією обкладинкою довідника «Український некрополь Санкт-Петербурга» зібрані ілюстровані відомості про поховання славетних, широко і менш знаних представників української культури, а також державних і політичних діячів нерозривно пов’язана із Санкт-Петербургом – Петроградом – Ленінградом – Санкт-Петербургом (1703–1919).

Автори ставили за мету складне завдання – збирання, систематизацію і фіксацію українських поховань на міських кладовищах Санкт-Петербурга. Опис (267 осіб) охоплює відомих в історії осіб та їхнє найближче оточення, тих, хто був з ними безпосередньо пов'язаний. По змозі, простежено ступень спорідненості похованих членів козацьких, дворянських та інших відомих родин і родів. Окрім того, зафіксовано поховання українців, роль яких в історії не була чільною чи дотепер ще не остаточно з’ясована. В опису зазначено роки життя, фахові заняття похованого, наведені дані щодо родинних зв’язків, посад, звань, друкованих праць тощо. Подано стисли відомості про пам’ятник чи надгробну плиту, місце поховання. Також долучені плани кладовищ, що має полегшити віднаходження описаних могил. Зазначено втрачені могили і перепоховання. Також для кожного цвинтаря надається перелік поховань, які не вдалося розшукати. Наприкінці довідника вміщено перелік поховань, які були розташовані на знищених цвинтарях.

Автор довідника – Тетяна Миколаївна Лебединська, кандидат філософських наук, російська та українська перекладачка і літературний критик, співробітник Національній бібліотеці Академії наук Росії (СПб), член Національної спілки письменників України. .Автор низки робіт у періодичних виданнях на тему «Український Петербург», «Т. Г. Шевченко і Санкт-Петербург», «Україна і Санкт-Петербург».

Автор книг «Санкт-Петербург и Украина» (2002), «Шевченківські місця Санкт-Петербурга» (2002), «Т. Г. Шевченко в Санкт-Петербурзі» (2004), «Український некрополь Санкт-Петербурга» 2007), «М. П. Гребінка – градобудівничий Санкт-Петербурга» (2008), «І. Мазепа – кавалер ордена Андрія Первозданного» (2008) та інших. Автор фотознімків – Тарасенко Петро Миколайович, художник, фотомайстер. В результаті багаторічної роботи зробив близько 500 фотознімків, які зафіксували Українську Пальмиру.